in

Нејмар еден од петте исклучени играчи во вчерашниот хаос против

Нејмар беше еден од петте исклучени играчи во вчерашнион натпревар помеѓу ПСЖ и Марсеј во Лига 1. Откако го напушти игралиштето тој му кажа на четвртиот судија дека бил навредуван на расна основа од некој од играчите. ПСЖ го загуби натпреварот со 1-0.

Ова е прв пат од сезоната 1984-85, ПСЖ да загуби 2 последователни натпревари на стартот на сезоната. После натпреварот Нејмар објави на социјалните мрежи дека единствено се кае што не го удрил посилно Алваро Гонзалез, одбранбениор играч на Марсеј и го обвини за расизам. Гонзалез само му одговори „Нема место за расизмот во фудбалот“.

Сакате и вие да создадете ваш квиз? Направете ваш пост!

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

1 поен
Upvote Downvote