in

Нејмар постигна 2 погодоци во победата на ПСЖ

Нејмар ја затресе мрежата 2 пати во победата на ПСЖ против Анже со резултат 6-1. Бразилскиот напаѓач посигна по еден погодок во двете полувремиња. Други играчи што се запишаа во листата на стрелците се Флоренци, Дракслер, Гуеј, Ембапе и Траоре за Анже.

Головите на Нејмар се негови први голови оваа сезона и овој натпревар тој се врати од неговат суспензија од 2 натпревари која ја заработи во првото коло на француската лига против Марсеј. Аргентинецот, Ангел Ди Марија има уште 2 натпревари да отслужи исто така поради натпреварот против Марсеј.

Сакате и вие да создадете ваш квиз? Направете ваш пост!

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote