in ,

„Не го видовме Новак каков што го познаваме, тој не личеше на самиот себе“

Новак Џоковиќ не личеше на самиот себе во финалето на Ролан Гарос, во кое беше поразен од Рафаел Надал со максимален резултат, тврди францускиот експерт Патрик Муратоглу.

Да се потсетиме, Џоковиќ изгуби од Надал со 6:0, 6:2, 7:2 во борбата за титулата во Париз.

Novak Đoković

„Надал ја одигра својата игра, тој покажа на што сме навикнати. Без разлика дали ќе победи или загуби, тој секогаш се бори. Натпреварот започнува добро, ако има потреба да се подигне нивото, тој тоа го прави. Не го гледаме тоа со Новак. Јасно е од почетокот, ако нешто не беше во ред, тој не беше подготвен. Кој очекуваше да види резултат 6:0, 6:2.„

„Го знаеме Новак во бројни финалиња на Грен Слем, тој не изгледаше на самиот себе. Се сеќавам на Австралија Опен 2019. Излезе на теренот со поинаков став, полн со самодоверба, подготвен да го уништи противникот. Сега не беше така. Ова не беше Џоковиќ кој го знаеме, тој не беше подготвен психички.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote