in

Новак Џоковиќ со одличен старт на Ролан Гарос

Tennis - French Open - Roland Garros, Paris, France - September 29, 2020 Serbia's Novak Djokovic celebrates winning his first round match against Sweden's Mikael Ymer REUTERS/Gonzalo Fuentes

Новак Џоковиќ го започна својот пат кон финалето на Ролан Гарос. Тој победи во првата рунда, испуштајќи само 5 гејма, против швеѓанинот Микаел Јмер. Србинот, кој се обидува да ја освои својата 18та Гренд Слем титула, победи со резултат од 6-0 6-2 6-3 за неверојатни 1 час и 38 минути.

„Очигледно ваквото опкружување е нешто што не сме навикнати да играме во Ролан Гарос. Сите зборуваат за тоа. Топките, подлогата и временските услови. Тоа влијае на нашата игра како тенисери, но мислам дека повеќе одговара на мојот стил на игра“ – изјави популарниот Ноле.

Сакате и вие да создадете ваш квиз? Направете ваш пост!

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

1 поен
Upvote Downvote