in

Новата 8-ма генерација iPad на Apple и најновите Apple часовници се достапни од денес.

Подобро е да ги купите лично отколку да чекате да бидат испратени.

Apple лансираше три нови производи денес, по нивното објавување пред само неколку дена на настанот на компанијата „Time Flies“. Сега можете да нарачате 329 американски долари осма генерација на iPad, 399 американски долари Apple Watch Series 6 и 279 долари Apple Watch SE од нејзината онлајн продавница. Редизајнираниот iPad Air со полнење USB-C нема да пристигне до октомври.

Говорејќи за октомври, страницата на Apple вели дека ако направите нарачка денес, можете да очекувате да бидат испорачани во текот на првата или втората недела од следниот месец. Тоа е вид на долго чекање, особено ако сте возбудени да ја надградите. Затоа, би препорачал да ги купите лично ако се чувствувате безбедни кога го правите тоа (и ако вашата локална продавница на Apple е навистина отворена). Apple има страница на која можете да проверите дали вашата локална продавница е отворена, и ако е така, какви се нејзините часови и кои безбедносни протоколи се во функција.

Apple лансираше три нови производи денес, по нивното објавување пред само неколку дена на настанот на компанијата „Time Flies“. Сега можете да нарачате 329 американски долари осма генерација на iPad, 399 американски долари Apple Watch Series 6 и 279 долари Apple Watch SE од нејзината онлајн продавница. Редизајнираниот iPad Air со полнење USB-C нема да пристигне до октомври.

Новиот iPad има ист целокупен дизајн и 10,2-инчен дисплеј од неговиот претходник, но со процесорот А12, основниот iPad на Apple сега е многу моќен таблет на исто ниво со брзината на iPad Air 2019 година. На страната што може да се носи, Apple Watch Series 6 е новиот главен паметен часовник на компанијата, кој се издвојува од другите опции со нова апликација за кислород во крвта и побрз чипсет. Попристапниот Apple Watch SE изгледа како Серија 6, но тој користи неколку вообичаени спецификации од Серија 5 за да помогне цената да се спушти на 279 долари. Тоа е 80 УСД повеќе од Серија 3 што Apple продолжува да ја продава.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote