in

Новиот контролер на Xbox Series X може да биде најдобриот досега

Според споделените информации, новиот контролер на Xbox ќе биде најдобриот, најергономичниот досега.

Прите кориснички искуства продолжуваат да се споделуваат за конзолата кој пак ќе биде објавена на 14ти ноември. Претходно беа објавени бројни информации како Бенчмарк тестовите (време на вчитување) и информации за мемориите.

Jeff Grub потенцираше дека новиот контролер нема да биде како легендарниот Elite 2 но ќе доловува најдобро корисничко искуство. Исто така се потенцира на ергономиката на новиот контролер кој ќе биде многу удобен за разликата на неговите претходници.

Какви карактеристики нуди новата конзола од Xbox?

  • CPU: 8x Zen 2 Cores – 3.8 GHz (3.6GHz SMT)
  • GPU: 12 TFLOPs, 52 CUs – 1.825 GHz
  • Димензија – 360.45мм
  • Меморија – 16GB GDDR6
  • Оптички читач – 4K UHD Blu-ray Drive
  • Дополнително складирање – 1TB
  • Очекувани перформанси – 4K – 60fps – 120fps

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote