in

WTFWTF

Новите креации за мажи од Gucci ќе ве остават без збор!

Gucci е бренд кој секогаш правел луди креации. Оваа состојба го достигна својот врв во последните неколку години.

Минатата година брендот за облека лансираше фармерки кои на прв поглед изгледаа како да биле работна облека на некој кој косел трава во дворот. Цената на тие фармерки беше 1200 долари.

Исто така во минатото моделот на Gucci, девојката Armine Arutyunyan со својот несекојдневен изглед беше топ тема на социјалните мрежи.

Armine Arutyunyan – десно

Брендот пак сега е на дневен ред на социјалните мрежи со фустаните дизајнирани за мажи. Брендот изјави дека со овие креации се труди да ги сруши стереотипите за родовата не еднаквост. Цената на овој футан е 2600 долари. Ви оставаме да процените сами!

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote