in

Објавен стори трејлерот на новата игра од Assassin’s Creed: Valhalla

На 10 ноември е закажано објавувањето на новата игра од Assassin’s Creed, Valhalla. Со видеото, UBISOFT ни дава sneak-peak како тоа ќе изгледа и приказната на која ќе се одвива самата игра.

Врската помеѓу Викинзите и Атентаторите исто така им е прикажана на играчите за прв пат во трејлерот кој беше објавен неодамна. Исто така во стори трејлерот се доловува Викиншката култура во најдобро светло.

Без многу говорење да оставиме да го погледнете трејлетор.

Објавени се и цените на играта.

Standard Edition: 29 долари

Gold Edition: 49 долари

Ultimate Edition: 54 долари


Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

2 поени
Upvote Downvote