in

Одлично деби на Чилвел во победата на Челзи против Кристал Палас

Новото засилување на Челзи, Бен Чилвел одигра одлична на неговиот прв натпревар за Сините од Лондон во Премиер Лигата. Тој беше во стартната постава и успеа да постигне погодок и да подели една асистенција. Чилвел пристигна во Челзи од Лестер во трансфер вреден 45 милиони фунти. 

Ова не е прв натправар на Чилвел за Челзи, но е прв во Премиер Лигата. Тој беше во поставата во поразот на Тотенхем во Карабао Купот. Во денешниот натправар, други играчи што успеаа да се запишат во листата на стрелците се Курт Зума по одличниот центар-шут на Чилвел и два пати Жоржињо од белата точка. Конечниот резултат беше 4-0.

Сакате и вие да создадете ваш квиз? Направете ваш пост!

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote