in

Официјално е: OnePlus 8T ќе поддржува 65W брзо полнење.

OnePlus ветува „дневна моќност за 15 минути“.

Претстојниот OnePlus 8T ќе поддржува 65W брзо полнење преку новиот стандард на компанијата Warp Charge 65, потврди денес OnePlus. Компанијата рекламира дека ќе можете да добиете „дневна енергија за 15 минути“ користејќи ја новата технологија, а конкретно се вели дека 15-минутното полнење ќе врати 58 проценти од енергијата на батеријата, со целосно полнење на телефонот 4500mAh батерија одзема само 39 минути.

Побрзата брзина на полнење значи поголема генерација на топлина, но OnePlus вели дека 8T има „нов систем за дисипација на топлина“ за да го одржува ладен додека се полни. Телефонот очигледно има 12 сензори за температура за да внимава колку се загрева слушалката. Сепак, извршниот директор на OnePlus, Пит Лау, потврди дека телефонот нема да поддржува безжично полнење во интервју за PCMag.

Брзото полнење од 65W е повеќе од двојно поголема од брзината на онаа што ја користеше OnePlus во своите други телефони од оваа година. OnePlus 8, OnePlus 8 Pro и OnePlus Nord го поддржаа неговиот стандард Warp Charge 30T. Брзо полнење од 65W претходно се појави во слушалките на Oppo како минатогодишниот Reno Ace или Find X2 Pro преку неговиот SuperVOOC 2.0 стандард.

Бидејќи Warp Charge е стандард на OnePlus, ќе треба да го користите полначот што доаѓа заедно со OnePlus 8T за да ги постигнете овие брзини на полнење. Користете друг полнач, а телефонот ќе се полни најмногу 27W, раскажува Лау за PCMag. OnePlus вели дека неговиот полнач го поддржува 45W PD стандардот, што треба да значи дека може брзо да наполни некои уреди од трети страни.

Претходно оваа недела, OnePlus потврди дека претстојниот 8T ќе се одликува со дисплеј со брзина на освежување од 120Hz. Што се однесува до остатокот од неговите спецификации, „Андроид Централ“ објави дека уредот ќе има низа четири-камера на задната страна, заснована на околу 48-мегапикселен главен сензор заедно со ултравидни, макро и портретни сензори. Телефонот, наводно, ќе носи процесор Snapdragon 865 Plus спарен со 8 GB RAM и 128 GB простор, исто така.

OnePlus 8T треба да биде објавен на 14-ти октомври.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote