in

Официјално: Конор Мекгрегор се враќа на октагонот после година дена пауза!

По пауза од 370 дена, Конор Мек Грегор треба да се врати во октагонот.

Ирскиот борец по јавните преговори со Дана Вајт во изминатиот месец објави на Твитер дека ја прифаќа борбата со Дастин Порие.

„Прифаќам, 23 јануари! Мојата цел е борбата да се одржи на стадионот Далас Каубојс. Џери Џонс е мојот пријател, а стадионот може да ја прими нашата публика. Јас ќе бидам подготвен за Тексас, и Тексас ќе биде подготвен за моите навивачи.„ напиша Конор.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote