in

Официјално: Серијата 8Т од OnePlus оваа година нема да има Pro модел!

CEO’то на кинеската компанија за паметни телефони OnePlus, најави дека оваа година нема да има премиум Pro модели. Претходно беше објавен моделот OnePlus Nord кој беше големо изненадување во јавноста.

Протечени фотографии од OnePlus 8T

Прифатлив модел со одлична камера и перформанси. Од компанијата најавиа нови модели од entry-level сегментот кој ќе бидат уште по прифатливи од горе споменатиот OnePlus Nord. Pete Lau, изјави дека нема потреба од разочарување поради премиум сегметот. Освен entry-level сегментот компанијата најави нови акцесоари кои ќе бидат објавени на 14ти Октомври заедно со OnePlus 8T.

OnePlus Nord

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote