in

Пол Сколс назначен како тренер во нисколигашот Салфорд

Ко-сопственикот на Слафорд Сити Пол Сколс е назначен како тренер за клубот кој игра во четвртиот ранг на англиските лиги по отпуштањето на доскорешниот тренер Грахам Александер. Грахам беше отпуштен денеска (понеделник) отакако клубот забележа само 2 победи во 5 натправари оваа сезона.

Поранешниот играч во средината на теренот на Манчестер Јунајтед Сколс имаше краток и неуспешен временски период како менаџер на екипата Олдхам во 2019та, кое воедно беше и негова прва менаџерска позиција во кариерата. Сега тој ќе го замени Грахам како тренер во Салфорд на неопределено време.

Сакате и вие да создадете ваш квиз? Направете ваш пост!

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote