in

Поранешниот пилот на ЦИА го ШОКИРА СВЕТОТ! „Стигнавме на Месечината со вселенското летало на Тесла, таму живеат 250 милиони жители!

Џон Лир не е класичен ентузијаст и теоретичар на заговор, кој своите тврдења ги темели на секојдневниот Гугл …

Освојувањето на Марс и Месечината е тема број еден во професионалните кругови. Покрај Јапонија, Кина, Америка, Русија и ОАЕ, во вселенската трка се вклучени и милијардерите Елон Маск и Џеф Безос. Тој не спаѓа во доменот на науката, но секако одекна во светот, пред сè меѓу приврзаниците на теориите на заговор.

„Сè што сте слушнале за Месечината е лага“, откри тогаш поранешниот пилот на ЦИА, Johnон Лир, тврдејќи дека има фотографии на кои се гледаат скриени структури на нејзината површина. И изјавата дека има 250 милиони жители на Месечината беше особено шокантна.

Тој не може да го докаже тоа!

Одличниот Никола Тесла е вклучен во целата приказна! Лир објасни дека луѓето во 40-тите и 50-тите години од минатиот век го користеле антигравитационото летало на српскиот научник за да стигнат до сателитот на Земјата.

  • Не можам да докажам, бидејќи веќе би бил мртов. Но, тоа е логично, бидејќи за што друго американската влада може да испушти толку милијарди долари – рече поранешниот пилот на локалната разузнавачка агенција.
    Лир не е класичен ентузијаст и теоретичар на заговор, кој своите тврдења ги темели на секојдневниот Google. Тој има многу интересна биографија и стекна искуство во мисии во Азија, Африка, Источна Европа и Блискиот исток.

Тој се повлече со чин капетан, тврдејќи дека управувал со повеќе од 100 различни типови авиони во текот на неговата кариера. Ова, се разбира, не значи дека неговите тврдења се точни, но доволно е да се соберат бројни истомисленици.

„Сивите“ живеат под земја

Лир тврди дека Месечината е „создадена“ внатре во Јупитер, пред 40 милиони години. Сето ова, вели тој, објаснува од каде потекнуваат толку многу градови, цивилизации и бази.

  • Theителите на Месечината се вонземјани, кои потсетуваат на луѓето. Под површината има и таканаречени сиви. Тие работат во огромни лаборатории. Но, тоа не е сè … Земјата е всушност осудена планета или затвор, од кои има најмалку милијарда – рече тој.

Слушнете го интервјуто на Лир подолу, погледнете ги неговите докази и проценете сами:

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote