in

Португалија подобра од Шведска без Роналдо

Европскиот шампион Португалија остана на врвот на групата А3 во Лигата на Нациите со победата од 3-0 против Шведска, кој се соочуваат со испаѓање во лигата Б после поразите во сите 4 одиграни натпревари. Португалија го одигра натпреварот без Кристијано Роналдо. Тој се тестираше позитивен на коронавирусот и моментално се самоизолира во својот дом.

Играчот на Манчестер Сити Бернардо Силва го отвори натпреварот со погодок во 21та минута, а новото појачување на шампионот на Англија Диого Жота постигна 2 погодоци и постави конечниот резултат на натпреварот од 3-0. Португал е моментално на врвот на групата А3 во Лигата на Нациите, но Франција е веднаш зад нив со ист број на поени – 10.

Сакате и вие да создадете ваш квиз? Направете ваш пост!

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote