in

Почина таткото на Франческо Тоти од КОВИД-19

Таткото на поранешниот капитен и легенда на Рома Франческо Тоти, почина откако беше заразен со коронавирусот. Веста беше објавена утрово, Ензо Тоти почина на 76 годишна возраст. Пред неколку години, Ензо доживеа срцев удар и тоа го запре да патува и да присуствува на натпреварите на неговиот син Франческо низ Италија и Европа.

Клубот Рома им испрати сочувство на семејството на Ензо, на неговата сопруга Фиорела, синовите Франческо и Рикардо и поширокото семејство. Мислите на клубот се со нивниот поранешен капитен во овие тешки времиња.

Сакате и вие да создадете ваш квиз? Направете ваш пост!

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote