in

Прекинат првиот тренинг на Германското Гран При поради магла

Формула 1 одлучи да го откаже првиот тренинг за Ејфел Гран Прито поради лошо време. Популарниот Нурбургринг беше полн со магла и поради неможност да се спушти медицинскиот хеликоптер, тренингот беше откажан.

Втората сесија ќе се одржи во 15 часот денеска. Денеска требаше да дебитираат синот на легендарниот Мајкл Шумахер – Мик и Британецот Калум Ајлот за Алфа Ромео и Хаас. Тие требаше да ги позајмат болидите на Џовинаци и Грожан.

Сакате и вие да создадете ваш квиз? Направете ваш пост!

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote