in

Премиер Лигата воведува „плати-за-да-гледаш“ опција

Натпреварите во Премиер Лигата кој не се вклучуваат во пакетот за емитување на ТВ ќе бидат достапни за гледачите преку „плати-за-да-гледаш“ опција. Пет натпревари од едно коло не се емитуваат во живо, но навивачите ќе можат да ги откупат за 15 фунди по натпревар.

Овој потег подлегна на критики од страна на навивачите, додека клубовите во премиер лигата изгласаа 19-1 во ползна на оваа одлука. Единствен клуб кој беше против е Леичестер. Навивачите не се вратија на трибините на Премиер Лигата уште од 13ти Март откако започна целата пандемија на коронавирусот.

Сакате и вие да создадете ваш квиз? Направете ваш пост!

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote