in

Претставени Pixel 4a и 5!

Гугл поради пандемијата принудно мораше лансирањето на двата нови модела да го направи онлајн. Гугл официјално ги претстави моделите Pixel 4a 5G и Pixel 5. Двата телефона доаѓат со ефикасниот процесор од Qualcomm, Snapdragon 765G. Овој процесор претходно беше претставен кај OnePlus Nord.

Поефтиниот модел Pixel 4a 5G доаѓа со подобрен екран и процесор за разлика од Pixel 4a кој беше претставен во август. Исто така паѓа фокус на 5G поддршката која не беше присутна кај моделот објавен во август.

Pixel 5 доаѓа со две камери

Од друга страна пак Pixel 5 доаѓа со истиот процесор, Snapdragon 765G, IP68 рејтинг и безжично полнење кое не е присутно кај поефтиниот модел.

Цената на Pixel 5, според Амазон и BestBuy се очекува да биде околу 700 долари.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote