in

Продолжението на серијата Lucifer нема да се емитува оваа година

Лоши новости за фановите на популарната серија на Netflix – Lucifer. Првично беше објавено дека вториот дел од петтата сезона на серијалот ќе се емитува на крајор на оваа година, односно во Декември, но според најновите информации серијата нема да искочи оваа година.

Екипажот и глумците беа скоро готови со снимањето на продолжението на сезоната, но тогаш на сцена настапи пандемијата од коронавирусот и целата работа се искомплицира. Од студиото изјавија дека искрено не знаат колку долго ќе им треба да направат план за продолжување на продукција на 5тата сезона. Доколку има поконкретни информации тие ветија дека ќе ги известат фановите што е можно побрзо.

Сакате и вие да создадете ваш квиз? Направете ваш пост!

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote