in

Професии кои ќе ве натераат да ја напуштите сегашната работа!

profession
  1. Професионален гостин на свадби – некои парови сакаат голема свадба со многу гости но немаат толку пријатели. Во Јужна Кореа постојат агенции кои нудат ваков сервис. Вашето е да знаете да танцувате и да глумите задоволен гостин!
Profesyonel düğün konuğu

2. Тагер за Нетфликс – оваа работа се состои од тоа, после изгледаниот филм да дадете ознака која ќе помогне на другите гледачи да ги најдат полесно посакуваните филмови.

Netflix etiketçisi

3. Сирена – знаете да пливате со сирена костим? Ако одговорот е позитивен оваа работа е само за вас.

Deniz kızı

4. Професионален дечко – Постојат девојки кои не сакаат сами да одат на одредени настани и гала вечери. Постојат фирми кои нудат „дечковци„ со договор.

Profesyonel erkek arkadaş

5. Реставрирач на плишани мечиња! – потребно е да имате општи познавања во шиењето.

Oyuncak ayı teknisyeni

6. Професионален спијач – постојат фирми кои го анализираат човечкиот мозок додека спие и соновите.

Profesyonel uykucu

7. Експерт по гушкање – постојат луѓе кои немаат блиски или пријатели а сакаат да се гушкаат. Постојат фирми кои го нудат овој сервис. Гушкањето има добар ефект за депресијата и анкциозноста!

Sarılma uzmanı

8. Дадилка за панди – за некого ова е најдобрата рабтоа. Претежно играте игри со пандите и уживате со нив.

Panda dadısı

9. Експерт по мастики!

Sakız uzmanı

10. Дегустатор на сладолед – пробувате безброј сладоледи и добивате пари! интересно нели?

Dondurma tadımlayıcısı

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote