in

ПСВ го потпиша Марио Готце

*Cody Gakpo* of PSV

ПСВ потврди дека го потпиша поранешниот играч на Бајерн Минхен и Борусија Дортмунд Марио Готце на 2 години. Готце се приклучи на тимот како слободен агент откако неговиот договор со Борусија Дортминд истече на крајот на сезоната.

„Имав многу понуди ова лето, но јас сум човек што сака да ги носи своите одлуки. Се чувствувам спремно за нови предизвици и сум сигурен дека оваа промена ќе влијае позитивно на мене и на мојата игра“ изјави 28 годишниот играч за врска.

Сакате и вие да создадете ваш квиз? Направете ваш пост!

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote