in

ПСЖ тргнува по Деле Али?

ПСЖ е заинтересиран за играчот на Тотнем – Деле Али. Финалистите на Лигата на Шампионите се свесни за проблемите на Али со Тотнем и се љубители на 24 годишникот. Тотнем сака да го задржи својот играч, но тој не беше во составот против Пловдив и Саутемптон. Тренерот на Белите од Лондон, неодамна го додаде и Герет Бејл во својот напаѓачки арсенал.

Клубовите имаат време до 5ти Октомври да се договорат за потенцијален трансфер и Али мора да се одлучи за својата иднина наскоро, доколку сака да ја смени својата средина.

Сакате и вие да создадете ваш квиз? Направете ваш пост!

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote