in

Разни работи што не сте ги знаеле за НБА лигата

1. Toronto Raptors не е првиот тим во историјата што доаѓа од Торонто. Првиот тим е Toronto Huskies и тие се натпреварувале уште во почетоците на лигата.

2. Вистинското име на Ray Allen е Walter.

3. Pau Gasol студирал медицина, но не ги довршил студиите.

4. Средното име на Kobe Bryant е Bean.

5. Raptors не го драфтувале Vince Carter.

6. Celtics го изгубиле финалето само еднаш додека за нив играл Bill Russell

7. Isiah Thomas еднаш постигнал 16 поени во 94 секунди и изгубил.

8. Allen Iverson го држи рекордот со најмногу украдени топки во една сезона.

9. Dikembe Mutombo бил All-Star во својата прва сезона без да ја добие наградата ROY.

10. Phoenix Suns имале низа од 10 победи и 10 порази во една сезона.

Сакате и вие да создадете ваш квиз? Направете ваш пост!

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote