in

Рафаел Надал се пласираше во последните 16 во Франција

Рафаел Надал уште еднаш ги покажа своите амбиции за освојување на Ролан Гарос во третата рунда од турнирот против Италијанецот – Стефано Травалија. Надал, 34, се обидува да ја освои својата 13та титула и беше одличен во Париз. Тој победи со резултат 6-1 6-4 6-0.

„Да победиш против играч како Стефано со ваков скор е бидејќи направив многу работи точно. Играв поагресивно од минатите денови и јас сум среќен поради тоа“ изјави вториот тенисер во светот – Рафаел Надал.

Сакате и вие да создадете ваш квиз? Направете ваш пост!

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote