in

Рахим Стерлинг им донесе победа на Манчестер Сити

Првите два погодоци на Рахим Стерлинг оваа сеозна и првиот погодок на Феран Торес за неговиот нов клуб, беа доволни за победа на Манчестер Сити против Барнли. Сити доминираше цел натпревар и со „половина гас“ успеа да ги прегази нивните противници.

Оваа победа ги однесе Граѓаните во четврт-финалето на Карабао купот. Ова беше совршен одговор на избраниците на Гвардиола по катастрофалниот пораз од страна на Лестер со 5-2 во неделата. Ждребот за следната рунда во Карабао купот ќе се одржи по натправарот Ливерпул-Арсенал.

Сакате и вие да создадете ваш квиз? Направете ваш пост!

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote