in ,

Реал Мадрид без појачувања за прв пат после 40 години

За прв пат по точно 40 годиним, Реал Мадрид не донесе ниту еден играч во текот на летинот преоден рок.

Real Madrid, Zinedine Zidane

Шампионот беше поврзан со многу играчи во последните неколку месеци. Спомнувани беа големи имиња како, Мбапе, Пол Погба и многу други. Но на крајот кралскиот клуб остана без појачување.
Играчите Андри Луњи, Алваро Одриосол и Мартин Едегор.

Кралскиот клуб заштеди многу средства овој прелазен рок. Минатата година потрошија повеќе од 350 милиони на спектакуларните појачувања. Додатно на заштедата, мадриѓаните додадоа уште 100 милиони на своето конто од продажбите на играчи.

Следува да видиме дали овој прелазен рок беше бура пред затишје…

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote