in ,

Реал Мадрид имал спремен договор за Меси… и многу пари!

Италијанскиот новинар Џанлука Ди Марсио, објави дека капитенот на Барселона Лионел Меси, бил блиску до заминување во Џелзи пред 6 години, како и дека се наоѓал на метата на Реал Мадрид.
Неговата приказна ја потврди и Football Leaks.

Кралскиот клуб сакал да го доведе Меси во своите редови во 2013тата година, но тоа било одбиено од самиот играч.

Кралскиот клуб му понудил 8 годишен договор со годишна плата од 23 милиони евра. Тоа би значело најголемиот трансфер за тоа време.

Газдата на Реал Мадрид, Флорентино Перез му ветил на Меси дека со приватен авион ќе ја напушти Барселона и договорот ќе бил во потполна тајност.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote