in

Реал Мадрид подобар од Реал Ваљадолид

Винисиус го постигна погодокот кој им донесе победа на Реал Мадрид, откако влезе како измена во вториот дел од натпреварот. Ова е прв гол на Винисиус сезонава. Екипата на Зинедин Зидан успеа да постигне 4 поени во првите 2 натпревари од почетокот на новата сезона.

Голманот на Ваљадолид, Роберто имаше одличен натпревар откако ги одржа во живот неговите играчи со феноменалните одбрани. Но во второто полувреме беше Винисиус беше подобар од него. Со оваа победа Реал Мадрид е на врвот во Шпанската лига со 7 поени.

Сакате и вие да создадете ваш квиз? Направете ваш пост!

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote