in

Родриго: „Не сакам да бидам следниот Нејмар“

Бразилската сензација Родриго вели дека не сака да стане новиот Нејмар откако беше спореден со него од страна на новинарите. Родриго е еден од најталентираните млади играчи и настапува за Мадридскиот Реал. 19-годишниот крилен играч пристигна во Реал од Сантос во 2019 во трансфер вреден 45 милиони евра.

„Од почетокот на мојата кариера во Сантос луѓето ме нарекуваа новиот Нејмар и секогаш тоа ме фрустрираше. Секогаш велев дека јас сакам да бидам Родриго и да ја напишам мојата приказна, а не да бидам Нејмар. Нејмар е феноменален играч и немам ништо против него“ изјави младиот талент на Реал Мадрид.

Сакате и вие да создадете ваш квиз? Направете ваш пост!

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote