in

Ролан Гарос ја намали бројката на дозволени гледачи на 1,000

Бројот на дозволени гледачи беше намален на 1,000 дневно за Ролан Гарос поради новите рестрикции донесени од владата на Франција. Турнирот во Франција, кој започнува во недела требаше да прими околу 11,500 навивачи дневно, но таа бројка беше намалена на 5,000 минатата недела.

Денеска федерацијата одлучи дека бројката на навивачи да биде дополнително намалена на 1,000 поради порастот на случаи поврзани со коронавирусот. Секој ден ќе се одлучува ждреб за навивачите што имаат билети, за тоа на кој натпревар ќе можат да присуствуваат.

Сакате и вие да создадете ваш квиз? Направете ваш пост!

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote