in

Роналдо му честиташе на Нејмар: Сега само небото е граница!

Легендарниот Роналдо му честиташе на Нејмар за се што покажа во дресот на Бразил откако 28 годишниот фудбалер го престигна на вечната ранг листа по бројот на голови за националниот тим.

Зад него остана легендарниот Роналдо.

Neymar

„Нејмар игра многу, асистира, дрибла, постигнува голови. Небото е граница. Летај момче! Колку убава приказна живееш. Ти си комплетен и се позрел играч! Трајниот притисок на теренот понекогаш е попредизвикувачки од самата топка„ рече Роналдо.

„Продолжи да веруваш во твојот инстикт, бидејќи никој не може да ти го одземе талентот. Постојат многу рекорди што треба да бидат соборени. Горд сум што те видов на врвот!„

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote