in

Рос Баркли ја засили Астон Вила

Астон Вила го потпиша англискиот играч за врска Рос Баркли од Челси на едногодишна позајмица. Баркли, кој има 33 репрезентативни настапи, играше за екипата од Стемфорд Бриџ по трансферот од Евертон во Јануари 2018. 26 годишниот играш настапи на 3 натпрецари за Челси сезонава и постигна 1 погодок.

„Играч од калибарот на Рос Баркли е вистинско појачување на нашиот тим. Јас сум сигурен дека тој ќе игра добро тука и ќе ја подобри нашата екипа“ изјави тренерот на Вила, Дин Смит. Баркли е петто појачување за Астон Вила оваа сезона по Ваткинс, Траоре, Мартинез и Кеш.

Сакате и вие да создадете ваш квиз? Направете ваш пост!

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

1 поен
Upvote Downvote