in

Садио Мане позитивен на коронавирусот

Напаѓачот на Ливерпул, Садио Мане се тестираше позитивен на ковид-19 и сега е во самоизолација. Новостите пристигнаа само 3 дена откако Тиаго Алкантара доби позитивен тест на корона. Клубот изјави дека Сенегалецот имал „слаби симптоми на вирусот и се чуствува добро“.

Мане, 28, играше против Арсенал во победата од 3-1 во Премиер Лигата, но во четвртокоѕ не беше ниту на клупата на резери. Соопштението на страната на Ливерпул гласеше: „Исто како и со Тиаго Алкантара, Ливерпул ќе продолжи да ги почитува сите потребни протоколи поврзани со Ковид-19 и Мане ќе биде изолиран за потребниот временски период.“

Сакате и вие да создадете ваш квиз? Направете ваш пост!

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote