in

Салах одбранил бездомник од насилници

Напаѓачот на Ливерпул застана во одбрана на бездомник кој живее во околината на Енфилд и ја покажа својата класа надвор од теренот. Минатиот месец, Салах застанал на бензинска станица и забележал како група на момчиња вербално го нападнале бездомникот, Дејвид Криг. 

Тоа што го видел не му се допаднало на популарниот Мо и им се спротиставил на насилниците. Откако се справил со нив, Салах му помогнал на бездомникот финансиски. Овој гест го воодушевил Дејвид и целиот инцидент бил снимен од уличната камера. „Мо е херој во моите очи и само сакам да му се заблагодарам јавно“ изјави Дејвид Криг за The Sun.

Сакате и вие да создадете ваш квиз? Направете ваш пост!

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote