in

Санчо и Абрахам се враќаат во составот на Англија против Белгија

Напаѓачите на Англија Џејдон Санчо и Теми Абрахам се враќаат во составот на Герет Саутгејт за натпреварот во Лигата на Нации против Блегија. Дуото, заедно со левиот бек Бен Чилвел, го пропуштија натпреварот со Велс поради прекршување на протоколите за коронавирусот.

Бен Чилвел нема да настапи ниту со Белгија поради болест неповрзана со коронавирусот. „Тие се вратија на терените. Теми и Џејсон тренираа денеска и сите се фит од составот. Пропуштија неколку тренинзи тоа малце ме загрижува но веќе било што било“ изјави тренерот на Англичаните Герет Саутгејт.

Сакате и вие да создадете ваш квиз? Направете ваш пост!

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote