in

Сан Марино го освои првиот поен од 2014

Им беа потребни 6 години и 36 натпревари на Сан Марино за конечно да го освојат својот прв поен. Нерешениот исход без голови против Лихнештајн, во кој и двете држави имаат популација под 40,000 жители, беше прв пат за Сан Марино да забележи „чиста мрежа“ во нивната 30 годишна фудбалска историја.

Последениот поен кој го има освоено државата било во 2014 во натправарот против Естонија кој заврши со 1:1, а поенот кој го освоиле на гостување се случил во 2001 против Латвија. Скорот на Сан Марино гласи: 1 победа, 4 нерешени и 162 порази.

Сакате и вие да создадете ваш квиз? Направете ваш пост!

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote