in

Саутгејт: „Мегвајер ја има мојата целосна подршка“

Тренерот на Англичаните Герет Саутгејт изјави дека Хери Мегвајер ја има неговата целосна подршка и покрај слабото изданије на капитенот на Манчестер Јунајтед во натпреварот против Данска во Лигата на Нациите во кој беше исклучен. Мегвајер беше опоменат во раната фаза од натпреварот со жолт картон, а вториот жолт го доби во 32та минута.

„Тој поминува низ лош период и токму во ваквите периоди најмогу учите за себе. Во тешките периоди можеш да дознаеш кој останува покрај тебе. Ќе се врати и ќе биде подобар играч. Да останеш со 10 играчи секогаш е нешто што никој тренер не го сака, но ние го подржуваме, ја има нашата целосна подршка“ изјави Герет Саутгејт.

Сакате и вие да создадете ваш квиз? Направете ваш пост!

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote