in

Саутгејт: „Не ризикуваме со играчите“

Англија не ризикува со играчите и капитенот Кејн не бил повреден тврди менаџерот на Англичаните Герет Саутгејт. Напаѓачот Кејн влезе во игра против Белгија во 66та минута во натправарот во Лигата на Нации што се одигра во недела.

Менаџерот на Тотенхем Мурињо го замоли Саутгејт да не ги троши неговите играчи поради густиот распоред на клубот и е против одлуката Кејн да стартува во следната рунда против Данска во среда. Саутгејт потврди дека сака неговите играчи да бидат фин и што е можно поопасни за противниците.

Сакате и вие да создадете ваш квиз? Направете ваш пост!

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

1 поен
Upvote Downvote