in

„Саутгејт очигледно има некој проблем со Грејлиш“

Герет Саутгеј очигледно има некој проблем со Џек Грејлиш, тврди поранешниот фудбалер на Астон Вила Габриел Агбонлаор, откако ѕвездата на Астон Вила постојано не е во првите 11 на репрезентацијата на Англија и покрај неговите солидни партии. Грејлиш постојано беше изоставуван од Саутгејт во натпреварите на Англија во Септември, а сега кога репрезентацијата има проблеми со повредите тој повторно е повикан.

„Тој треба да игра за англиската репрезентација постојано. Требаше да го започне натпреварот против Данска во првите 11. Не е случајно тоа што беше играч на натпреварот против Велс. Очигледно е дека Саутгејт има некој проблем со Грејлиш“ изјави Агбонлаор.

Сакате и вие да создадете ваш квиз? Направете ваш пост!

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote