in

Свиатек: „Бев во шок три дена по освојувањето на Ролан Гарос“

Ига Свиатек вели дека таа била во шок три дена по освојувањето на својот прв Ролан Гарос, но сега цели да ги освои останатите 3 Грен Слема и Олимписка медаља. Тинејџерката ја победи Софија Кенин во финалето што се одржа во сабота и стана најниско рангирана шампионка на Ролан Гарос.

„Бев во шок следните 3 дена. Не можев да ги искажам моите емоции бидејќи не ги разбирав. Се чувствувам како да ми се промени животот во еден миг и се обидувам да се навикнам на тоа. Полска беше поразлична кога ја напуштив за турнирот. Сега станам популарна овде (во Полска)“ изјави 19-годишната Свиатек.

Сакате и вие да создадете ваш квиз? Направете ваш пост!

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote