in

Селтикс останува во игра во полуфиналето на Истокот

Sep 19, 2020; Lake Buena Vista, Florida, USA; Miami Heat forward Jimmy Butler (22) blocks a shot by Boston Celtics guard Kemba Walker (8) during the first half of game three of the Eastern Conference Finals of the 2020 NBA Playoffs at ESPN Wide World of Sports Complex. Mandatory Credit: Kim Klement-USA TODAY Sports

Бостон Селтикс успеа да остане во игра откако ги победи Мајами Хит во 5тата игра на финалето на источната конференција. Тие успеаа да ја истопат разликата на Мајами од првото полувреме и победија со резултат од 121-108.

Џејсон Тејтум постигна 17 од своите 31 поен во третата четвртина, а Џејлен Браун додаде 28. „Знаевме дека мора да бидеме подобри. Ова е борба за живот. Ни требаше колективна игра во второто полувреме и успеавме во тоа“ изјави Тејтум. „Одлично изигравме во второто полувреме. Тоа треба да се повтори во следната игра. Ние сме во таква ситуација кадешто немаме право на грешки“ додаде тренерот Бред Стивенс.

Сакате и вие да создадете ваш квиз? Направете ваш пост!

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote