in

Смолинг се сели во Рома

Рома го потпиша дефанзивецот на Манчестер Јунајтед Крис Смолинг на тригодишен договор вреден 15 милиони евра кој може да се покачи на 20 милиони со бонуси. Италијанската федерација успеа да ја заврши папирологијата за договорот само една минута пред истакување на трансфер периодот во Италија.

Смолинг, 30, ја помина понатата сезона на позајмица за италијанскиот клуб од Рим и му помогна на екипата на Пауло Фонеска да заврши 5ти во Серија А и да се пласира во Европа Лигата. „Ништо во животот не е лесно. Мојето срце секогаш беше во Рим. Чест ми е да бидам дел од тимот. Напред Рома!“ изјави Англичанецот.

Сакате и вие да создадете ваш квиз? Направете ваш пост!

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote