in

Спарси успешни против Шкендија

Екипата на Жозе Мурињо успешно ја совлада Шкендија во квалификациите за Европа Лигата. Тимот од Лондон успеа да победи со 3-1, а головите ги постигнаа Ламела, Сон и Кејн, додека за Шкендија стрелаше Нафиу.

 „Пред натпреварот дојде до интересна ситуација, голманот ме информираше дека головите не се еднакви во големина. Отидов да проверам и навистина едниот гол беше помал. Тоа го потврди и делегатот на УЕФА дека голот беше 5 сантиметри помал“ – се пожали Мурињо во медиумите.

Сакате и вие да создадете ваш квиз? Направете ваш пост!

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote