in

Србија подобра од Норвешка, во следната рунда ќе игра со Шкотска

Србија ќе се соочи со Шкотска во финалето на плеј офот и ќе се бори за место на Европското Првенство кое ќе се одржи во 2021. Сергеј Милинковиќ-Савиќ постигна гол во екстра тајмот и им донесе радост на Србите. Првиот гол исто така го постигна играчот за врска на Лацио на 9 минути до крајот на натпреварот.

Но Норвежаните успеаа да израмнат во 88мата минута од мечот и така изборија продолженија. Натпреварот заврши после 120 минути со резултат 2-1 во корист на Србија. Ова значи дека напаѓачот на Борусија Дортмунд Ерлинг Халанд нема да се натпреварува во следното Европско Првенство следното лето. Последна пречка за Србија е Шкотска во мечот што ќе се одигра следниот месец.

Сакате и вие да создадете ваш квиз? Направете ваш пост!

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote