in

Стан Вавринка се пласираше во третата рунда

Поранешниот шампион на Ролан Гарос, Стан Вавринка се пласираше во третата рунда откако успеа да го победи германецот Доминик Кепфер во овогодинешниот турнир. Вавринка, 35, го победи Енди Мареј во првата рунда на Ролан Гарос во само 3 сетови.

Швајцарецот беше во тотална контрола над мечот и успеа да слави со резултат 6-3 6-2 3-6 6-1. Тој ќе игра со подобриот од дуелот помеѓу Гастон и Нишиока во следната рунда.

Сакате и вие да создадете ваш квиз? Направете ваш пост!

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

1 поен
Upvote Downvote