in

Суарез откри што ќе го натера Меси да остане во Барселона

Аргентинецот Лео Меси сакаше да го напушти својот долгугодишен клуб Барселна ова лето, но сепак се одлучи да остане бидејќи не сакаше да влезе во правна битка со Барселона. Луис Суарез, кој е добар пријател со Меси, го напушти клубот и се приклучи на ривалот Атлетико Мадрид.

Суарез верува дека Лионел Меси ќе остане во Барселона доколку клубот ја смени управата и да го замени сегашниот претседател Бартомеу. „Можеби тој ќе се пресели во друг клуб, но доколку се чувствува слободно, среќно и доколку дојде нова управа во клубот, јас сум сигурен дека тој ќе остане“ изјави Уругваецот.

Сакате и вие да создадете ваш квиз? Направете ваш пост!

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote