in

Тебас: Заминувањето на Меси не би било добро идеа!

Првиот човек на Ла Лига, Хавиер Тебас проговори за аферата Меси и најавеното заминување на Аргентинецот од Барселона. Лео остана на „Камп Ноу„ и поради тоа, еден од челниците на лигата ги трије рацете од задоволство.

Иако Лионел Меси имаше голема желба да ја напушти Барселона, тоа не беше можно без огромна оштета. Поради тоа што никој не можеше да плати толку многу пари. Лео немаше друг избор освен да остане во Каталонија. Затоа тимот на Барселона ќе профитира а со тоа и самата лига, но прашање е како ќе изгледа следното лето кога ќе му истече договорот на Меси. Засега тие од Ла Лига се задоволни.

Javier Tebas
Хавиер Тебас

„Како што отсекогаш говорев, го сакам Меси во Ла Лига. Ако остане во Барселона, многу подобро е за Барселона. Единството помеѓу Барселона и Меси е најважно. Не сум сигурен дали заминувањето за Меси ќе биде добра идеа„

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote