in

Том Круз ќе снима филм во вселената

Плановите на Том Круз за снимање на филм со Илон Маск во вселената се во завршна фаза. Филмот се очекува да започне со снимањето во 2021. Планот за снимање на филмот во вселената беше објавен претходно годинава, потврдувајќи ја соработката помеѓу Круз, Маск и НАСА. Филмот ќе биде режиран од режисерот на Edge of Tomorrow, Даг Лиман.

Лиман ќе има на располагање буџет од 200 милиони долари за успешно да го заврши снимањето на филмот. За подготовките и скриптата ќе му помагаат Том Круз и ван Сандвијк.

Сакате и вие да создадете ваш квиз? Направете ваш пост!

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote