in

Тотенхем службено го доби натпреварот против Лејтон Оријент

Тотенхем службено го доби натпреварот од четвртата рунда на Карабао купот против Лејтон Ориент, откако нивните противници имаа неколку играчи позитивни на коронавирусот. Федерацијата одлучи дека екипата од четвртата англиска лига мора да го предаде натпреварот на премиерлигашот.

Тотенхем во следната рунда од купот ќе се сретне со ривалот Челзи и ќе гледаме лондонско дерби во вторник. БиБиСи дозна дека Лејтон имал дури 17 играчи позитивни на вирусот.

Сакате и вие да создадете ваш квиз? Направете ваш пост!

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote